Batılı liderler bu pozlarla dalga geçiyordu! Putin’den cevap geldi

30.06.2022 19:33 Haber Deposu: BBC Türkçe Putin, Boris Johnson da dahil olmak suretiyle Batılı liderlerin onu yansılamak eder ve üstsüz poz verirlerse “iğrenç görüneceklerini” söylemiş oldu.
Türkmenistan ziyareti esnasında kendisinden mevzuyla ilgili yorum yapması istenince konuşan Rusya Devlet Başkanı, Batılı liderleri oldukça fazla alkol içmekle ve spor yapmamakla itham etti.
“Bel altı mı, üstü mü soyunmak istediler bilmiyorum. Fakat bence her halükarda iğrenç bir görünüm olurdu” dedi ve iyi görünmek için “alkol ve öteki fena alışkanlıklardan caymak, fizyolojik egzersiz ve spor yapmak gerekiyor” sözlerini ekledi. Putin, ata binmek ve balık avlamak dahil pek oldukça gezisinde üstsüz olarak fotoğraf çektiriyor.
Geçtiğimi günlerde Alman ZDF kanalına konuşan Johnson, işgali “delice, maço bir hareket” olarak tanımlamıştı. Daha çok kadının güç sahibi konumlara gelmesi icap ettiğini söyleyen Johnson, işgalin “saldırgan erkekliğin muhteşem bir örneği” bulunduğunu söylemişti.

Putin’den daha sert olduklarını göstermek için, onun üstsüz pozlarına atıfta bulunarak, G7 liderleriyle giysilerini çıkarabilecekleri mevzusunda latife icra eden İngiltere Başbakanı, “Eğer Putin hanım olsaydı ki normal olarak değil, fakat öyleki olsaydı, hakikaten bu delice, maço muharebeye kalkışmazdı” dedi.
“Eğer saldırgan erkeklik için muhteşem bir örnek isterseniz, Ukrayna’da onun yaptığına bakın” şeklinde devam etti.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau da Putin’in çıplak üstlü resimleriyle ilgili latife yapmıştı.
Ek önlemler açıklandıBaşbakan Johnson, G7 liderlerinin savaşı sona erdirmek ısrarla çalıştığını fakat hemen hemen bir antak kalma seçeceği olmadığını söylemiş oldu.
Ukrayna’ya tabanca yardımı için de konuşan Johnson, Volodimir Zelenskiy’i müzakerelerde en iyi konuma getirmek için Ukrayna’nın askeri stratejisinin desteklenmesi icap ettiğini kaydetti.
Schloss Elmau’daki G7 zirvesinin netice bildirgesinde Rusya’ya karşı ek önlemler açıklandı, küresel çapta açlıkla savaşım için 4,5 milyar dolarlık bir fon oluşturuldu.
G7 hangi kararları aldı?ABD Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, Japonya ve Kanada liderleri, Almanya’daki zirve sonrası yayımladıkları netice bildirgesinde; “Rusya’nın Ukrayna’ya yasadışı ve meşru gösterilemez saldırısını kınadığımızı tekrardan vurguluyoruz” dedi.
Dünyanın en gelişmiş yedi ekonomisine haiz ülkelerin liderleri, sivil nükleer teknoloji ve ilgili ürünlerde Rusya’ya bağımlılığı daha da azaltma ve ülkelere tedarik kaynaklarını çeşitlendirmede destek olma sonucu aldı.
Netice bildirgesinde, “Ortaklarımızla üstünde uzlaşılan fiyatın altında alınmadığı sürece, Rusya’nın petrolünün deniz kanalıyla taşınmasına destek olacak tüm hizmetlere yönelik ihtimaller içinde bir kapsamlı yasak seçeneğini değerlendireceğiz. G7 ülkeleri, bu adıma, katılmayı isteyen tüm ülkeleri çağrı eder” denildi.
 

Son Dakika Haberler