Google Hangouts devri kapanmış oldu – Teknoloji Haberleri

Google Hangouts kapanıyor!. Şirket, Google Workspace paketini kullanıcılar için olabildiğince etkili olacak şekilde modernize etme teklifinin bir parçası olarak Hangouts’un Kasım 2022’ye kadar tüm kullanıcılar için kapanacağını deklare etti.
Halihazırda taşınma sürecinde olan birçok masaüstü ve web kullanıcısı ile Google, önümüzdeki birkaç hafta içinde Google Chat’e geçme ihtiyacıyla ilgili istemleri görmeye başlamış olacak olan mobil kullanıcıları hedeflemeye çalışıyor.Hangouts’tan Chat’e geçiş haberi ilk olarak Ekim 2020’de Google’ın ikinci hizmeti tüm kullanıcılar için parasız hale getirmiş olduğu süre ortaya çıktı.”Klasik Hangouts”taki kurumsal ve kurumsal kullanıcılar Mart 2022’de Google Chat’e yükseltilirken, bazı müşterilerin geçişi aslına bakarsanız yapılmış oldu. Google, haberleri duyuran bir blog gönderisinde “mobil cihazlarda Hangouts kullanan kişilerin, bugünden itibaren Gmail’de Söyleşi’e yada Söyleşi uygulamasına geçmelerini isteyen bir uygulama içi ekran göreceklerini” belirtti.
Hangouts Chrome uzantısını kullanan herkesten ek olarak web üstünde Chat’e geçmesi yada Chat web uygulamasını yüklemesi istenecek. Web üstünde Gmail’de Hangouts’u kullanmaya devam eden kullanıcılar, Temmuz ayında Chat’e geçirilecek.
Google, kullananların bu geçiş hakkında fazlaca sayıda uyarı alacağını ve Web üstünde Hangouts’un web üstünde Chat’e yönlendirilmeye başlamasından minimum bir ay ilkin bir ürün içi bildirim göreceğini ve Web üstünde Hangouts’un da bu sürenin sonuna kadar kullanımda kalacağını belirtiyor.

Son Dakika Haberler