iQOO 10 Pro, TENAA’dan sertifika alırken görüldü

Son günlerde çeşitli sızıntılarla gündeme gelen yeni iQOO modelleri, bu kez de TENAA’dan sertifika alırken görüldü. TENAA’da görülen bu model iQOO 10 Pro oldu.
Hatırlayacağınız benzer biçimde geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler, iQOO 10’un MediaTek’in en yeni yonga seti Dimensity 9000+’ı kullanacağını ortaya çıkarmıştı. O dönemde Pro modelinde de Dimensity 9000+’nın kullanılacağı, yoksa Pro modelinde değişik bir yonga seti mi olacağı merak ediliyordu. TENAA’da yer edinen bilgilerle beraber bu sual yanıt bulmuş oldu. Standart modelin askine Pro modeli Dimensity 9000+ yonga setinden değil, Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1’inden güç alacak.
TENAA’da yer edinen bilgiler telefonun öteki teknik özelliklerinin de netlik kazanmasını sağlamış oldu. 6.78 inç AMOLED ekrana haiz telefon, dört değişik RAM seçeneğiyle geliyor: 6, 8, 12 ya da 16 GB. Depolama kapasitesi mevzusunda ise 128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak suretiyle üç değişik seçenek sunuluyor. Telefonun arka tarafında 50 megapiksellik iki kamera bulunuyor. Onlara 14.6 megapiksellik bir lens daha eklenince ortaya etkisinde bırakan bir üçlü kamera sistemi çıkıyor.
TENAA’da telefonun bataryası hakkında net bilgiler yer almıyor. Sadece daha ilkin gelen bilgilere nazaran telefon süratli şarj özelliğiyle piyasadaki en iyi modellerden biri olacak. Kablolu olarak 200W’tan şarj edilecek telefon, kablosuz olarak da 65W hızda şarj edilebilecek. Telefon hakikaten de 200W süratli şarj özelliği sunarsa, bu mevzuda piyasadaki en süratli telefon olacak anlama gelir.

Son Dakika Haberler