Xiaomi 13 modeli, yavaş yavaş adından bahsettirmeye başlıyor

03.08.2022 10:12 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Son olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Xiaomi 12S serisiyle adından bahsettiren teknoloji şirketinin hedefinde ise gene “ilk” olmak var.
Hatırlayacağınız suretiyle Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini tanıtmasıyla beraber bu yonga setini ilk kullanan marka olmak isteyen Xiaomi, bu unvanı Motorola’ya kaptırmıştı. Sonrasında benzer akıbeti Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinde de yaşayan Çinli şirket, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinde ise aynı hataları tekrarlamak istemiyor.
Qualcomm tarafınca 14-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan tanıtım etkinliğiyle sahneye çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini ilk kullanan marka olmak isteyen Xiaomi, bu yonga setinin bulunacağı Xiaomi 13 modelini aynı ay içinde tanıtmayı planlıyor. 4nm üretim süreciyle karşımıza çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2’den almış olduğu güçle hem verimlilik hem de performans anlamında derslik atlamak isteyen Xiaomi, yonga setinin yanında yeni ortağı Leica’nın başarı ve ününe de güveniyor.
Xiaomi 13 hakkında bildiklerimiz şu an için bunlarla sınırı olan sadece cihazın olası tanıtım zamanı olan Kasım ayı yaklaştıkça, haiz olduğumuz bilgilerin de artacağını hatırlatmakta yarar var.

Son Dakika Haberler